Chunky sneakers – młodzieżowe buty na każdą okazję

Sneakersy stały się dla młodzieży czymś w rodzaju uniformu. Można je nosić zarówno w szkole, jak i poza nią. Pasują do każdej stylizacji, coraz odważniej są noszone do eleganckiej odzieży oraz sukienek.

Influencerki i modelki zakładają sneakersy niemal na każdą okazję, nic więc dziwnego, że wzorujące się na nich dziewczyny uważają za konieczność, posiadanie przynajmniej jednej pary sneakersów w swojej szafie.

Chunky sneakers – im większe, tym lepsze

Niekwestionowanymi królami butów sportowych od kilku lat są chunky sneakers – obuwie sportowe o masywnej podeszwie. Ich niewątpliwą zaletą jest wygoda – gruba podeszwa zapewnia dobrą amortyzację i nie straszne są im nawet wielogodzinne spacery.

Jednak nie to jest głównym powodem wyboru tego rodzaju obuwia. Chunky sneakers to obuwie, które sprytnie zostało włączone do codziennych stylizacji. Idealnie komponuje się z dresem czy legginsami. W wersji letniej świetnie wygląda z kolarkami. Blogerki modowe sugerują bardziej odważne rozwiązania i z powodzeniem łączą te sneakersy z sukienkami i pół formalnymi strojami. Bardzo ciekawie wyglądają połączone z płaszczem typu trencz czy nawet z garniturem.

Skarpetki wracają do łask

Od wielu już lat, skarpetki są elementem niepożądanym w codziennym ubiorze. Królowały gołe kostki, więc stałym wyposażeniem stały się stopki, które można było zakładać dla komfortu, ale były niewidzialne znad obuwia. Gdy nosisz chunky sneakers, skarpetki stają się elementem stylizacji. Najlepiej żeby były długie i grube. Dopiero gdy będą widoczne, ubiór stanie się kompletny. Wybór masywnych sneakersów wymaga odwagi i pewności siebie. Nie każdy będzie dobrze się czuł w takim połączeniu.

Należy też pamiętać, że dłuższe skarpetki mogą skracać nogę, więc choć będą dobrze wyglądać na szczupłych modelkach, osoby o masywniejszych łydkach powinny podchodzić do tego trendu z ostrożnością.